Antros pakopos pirtininkų kursus įveikė 10 dalyvių

Birželio 2-4 dienomis vykusius antros pakopos pirtininkų kursus profesionalams ir mėgėjams baigė 10 dalyvių. Šiuos mokymus „Atostogų parke“ vedė Europos sportinio vanojimo ir pasaulio saunos čempionas Vladas Jokubauskas, jų metu dalyviai gilino teorines žinias apie pirtis, vanojimo meną ir pagilino vanojimo įgūdžius.

Įgyta kvalifikacija galioja tarptautiniu mastu

Intensyvių 40 valandų trukmės kursų metu dalyviai įgijo praktinių ir teorinių žinių, kaip teisingai įvertinti pirties lankytojų organizmo būklę ir individualiai parinkti tinkamiausią vanojimo programą. Taip pat buvo suteikta sisteminė informacija apie pagrindines vanojimo programas ir gilinti praktiniai vanojimo įgūdžiai.

Baigusiems mokymus buvo išduoti tarptautiniai europinio standarto „Baltic Steam Bath – SPA School“ sertifikatai, suderinti su Lietuvos Pirties SPA federacija, galiojantys tarptautiniu mastu.

Įvaldytos pagrindinės pėrimo programos

Kursus vedęs profesionalus pirtininkas Vladas Jokubauskas, kuris yra Europos sportinio vanojimo, pasaulio saunos čempionas, vyriausiasis tarptautinių čempionų teisėjas ir oficialus Tarptautinės sportinio vanojimo federacijos (IFSS) atstovas sako, kad vanojimo pirtyje programos gali turėti tris skirtingus tikslus: detoksikuoti organizmą, atpalaiduoti nuo streso arba tonizuoti. Tinkamiausia programa parenkama individualiai, atsižvelgiant į kliento organizmo būklę ir pageidavimus. Antros pakopos pirtininkų mokymų metu dalyviams buvo suteiktos ne tik teorinės šių vanojimo programų žinios, bet ir tobulinami praktiniai pėrimo įgūdžiai.

„Pėrimo vantomis procesas turi savo eigą. Mėgėjai dažnai daro klaidų tinkamai neparuošdami kliento organizmo procedūrai arba nežino, kaip teisingai ją užbaigti, kokį vanojimo tikslą pasirinkti ir kaip jį įgyvendinti. Po šių kursų dalyviai puikiai gali savarankiškai parinkti pėrimo programą ir ją atlikti nuosekliai, kad klientas pasisemtų visą teikiamą naudą. Šie specialistai jau galės dirbti vieni ar poroje bet kuriame SPA centre“, – sako V. Jokubauskas.

Trečia mokymų pakopa – pati saldžiausia

V. Jokubausko vedamus mokymus profesionaliems ir pradedantiesiems pirtininkams sudaro trys etapai. Pirmųjų, balandžio 14-16 dienomis „Atostogų parke“ vykusių kursų metu buvo gilinamasi į pirtininko, SPA technologo darbo pagrindus, ugdomi pagrindiniai vanojimo įgūdžiai ir suteikiamos sisteminės žinios apie pirtyje vykstančius organizmo procesus. Pasak V. Jokubausko, pradedantiems ir jau patyrusiems pirtininkams svarbiausia žinoti, kaip saugoti ne tik lankytojo, bet ir savo sveikatą dirbant pirtyje, suvokti pirtyje vykstančius procesus, vanojimo eigą ir mokėti taisyklingai atlikti klasikinę vanojimo programą.

Ką tik įvykusių antrųjų kursų metu „Atostogų parke“ buvo gilinamasi į pagrindines vanojimo programas: valančią, atpalaiduojančią ir tonizuojančią. Dalyviai išmoko taisyklingai diagnozuoti šių programų tikslingumą klientui ir moka jas atlikti nuo pradžios iki pabaigos. Trečiosios pakopos mokymus planuojama vykdyti vasaros pabaigoje. Šiuos mokymus V. Jokubauskas vadina tikru desertu, mat jų metu bus mokomasi įvairių masažo technikų, kūno šveitimo, hamamo ir kitų SPA procedūrų. Čia didelis dėmesys bus skiriamas ir moterų organizmui, mat jos yra pagrindinės SPA centrų klientės.

„Į trečiosios pakopos mokymus kviečiu atvykti net ir tuos, kurie nebuvo ankstesniuose mokymuose, – sako V. Jokubauskas. – Žinios naudingos ir pritaikomos visiems, nes daug kalbėsime apie mitybą ir tai, kaip ilgiau išlikti sveikiems.“

Praktikuotis kviečiami „Atostogų parke“

„Po mokymų svarbiausia išlaikyti ir gilinti įgytas žinias, o tai dažnam būna nelengva užduotis: dažniausiai tiesiog nerandama tinkamos vietos įgūdžiams tobulinti, – sako „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša. –Baigusius šiuos kursus maloniai kviečiame praktikuotis mūsų pirtyse, gilinti žinias ir tobulinti įgūdžius mokantis ir iš mūsų profesionalių pirtininkų, kuriuos itin mėgsta ir vertina mūsų lankytojai.“

Poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“ vykdomos unikalios pirties programos. Tradicinėje lietuviškoje pirtyje „Perenė“ profesionalūs pirtininkai kasdien veda programas „Žalieji aromatai“, „Sūrus garas“, „Išsivanok žemaitiškai“, „Vėliava“ ir pirties programas tik nuogiems: „Bobų vasara“, „Jūratė ir Kastytis“.

Profesionalaus vanojimo seansus ir edukacijas čia galima užsisakyti ir individualiai ar privačiai draugų kompanijai specialiai tam skirtose lauko pirtyse.

lvLV