Kaip neapsirikti: tinkamiausia maudymosi apranga baseinui

Kokybiški, baseinams skirti maudymosi kostiumėliai net ir po kelerių metų naudojimo išlaiko savo formas ir spalvas. Tačiau ne visa maudymuisi skirta apranga gaminama vadovaujantis tais pačiais standartais. Kaip atskirti, kuris maudymosi kostiumėlis atlaikys metų metus mirkimo baseinuose, o ką rengtis tik kaitinimuisi saulėje?

Sportinė maudymosi apranga – atsparesnė

„Maudymosi apranga yra dviejų tipų: mados ir sporto, – sako UAB „Skorpiono takas“ vadybininkė Ieva Celiešienė. – Mados linijos maudymosi rūbai dažniausiai nėra atsparūs chlorui, kuris naudojamas visuomeninių baseinų dezinfekavimui. Sportinė maudymosi apranga gaminama naudojant specialias technologijas. Ji yra lengva, tampri, greitai išdžiūsta, nepraranda savo formos ir yra ypač atspari chlorui.“

Pasak I. Celiešienės, mados linijos maudymosi apranga būna papuošta įvairiais grožio elementais: raišteliais, liemenėlės įdėklais, metalinėmis detalėmis ir pan. Ji skirta papuošti žmogų, padailinti jo kūno linijas. Sporto linijos maudymosi apranga neturi jokių pridėtinių detalių ar papuošimų, kad plaukiant jaustųsi kiek įmanoma mažesnis vandens pasipriešinimas. Ji priglunda prie kūno tarsi antra oda.

Atskirti mados ir sporto linijos maudymosi rūbus galima ne tik iš išvaizdos, bet ir iš specialaus ženklinimo. „Jeigu žmogaus tikslas – sportuoti, plaukti, žinoma reikėtų rinktis sportinį maudymosi kostiumą, kurio etiketėje turėtų būti specialūs ženklai, pvz.: „Chlorine Resistant“, „UV Protection“, „Quick Dry““, – priduria įvairaus tipo maudymosi apranga prekiaujančios įmonės atstovė I. Celiešienė.

Moderni vandens dezinfekavimo sistema saugesnė žmogui

Baseinuose, kuriuose susirenka daugybė žmonių, būtina palaikyti ypatingą vandens ir aplinkos švarą. Tad visų visuomeninių baseinų vanduo privalo būti dezinfekuojamas laikantis Lietuvos higienos normų. Jose numatyta, kad aktyvaus chloro liekanų viešo naudojimo baseine privalo būti nuo 1,0 iki 3,0 mg/l gėlo vandens. Toks chloro kiekis vandenyje yra saugus žmogaus sveikatai, sportinei maudymosi aprangai ir efektyviai naikina mikroorganizmus, bakterijas. Jeigu baseinai dezinfekuojami ne tik chloru, bet ir ultravioletiniais spinduliais, pagal galiojančias Lietuvos higienos normas chloro kiekis juose gali būti dar mažesnis – nuo 0,5 mg/l.

„Mes siekiame sumažinti vandenyje esančio chloro poveikį žmogaus organizmui iki minimumo,“ – teigia „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša. Pasak jo, šią vasarą pačiuose didžiausiuose „Atostogų parko“ baseinuose buvo įrengta pažangiausia pasaulyje vandens valymo sistema DA-GEN, kurią naudojant vandens valymo ir dezinfekavimo procese nebereikia naudoti chloro. Sertifikuota, analogų neturinti šveicarų firmos sukurta vandens valymo sistema efektyviai išvalo vandenį ne tik nuo mikroorganizmų, bakterijų ar kitų teršalų, bet vanduo prisotinamas deguonimi, todėl tampa minkštesnis. Su DA-GEN sistema išvalyto vandens kokybė prilygsta geriamo vandens kokybei. Toks vanduo yra saugus odai, plaukams, akims ir net kūdikių odelei. Maudantis tokiame vandenyje tiek madingi, tiek ir sportiniai maudymosi kostiumėliai ilgiau išlieka gražūs.

lt_LTLT