Imuniteto draugai: kas grūdina organizmą ir padeda išvengti peršalimo ligų

Permainingi orai, stresas, sumažėjęs judrumas silpnina organizmą ir jo gynybinę reakciją į virusus. Sportas vandenyje, pirtys, haloterapija, kvėpavimo mankštos – tai malonios organizmo imuniteto stiprinimo priemonės, kurias verta prisiminti artėjant darganų sezonui.

Sportas stiprina organizmą

Medicinos centro „Natura Termo SPA“, įsikūrusio gydymo ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“, medicinos vadovas gydytojas Nerijus Kemeklis pasakojo, kad sportas vandenyje ypatingai naudingas sveikatos stiprinimui. „Sportuojant vandenyje yra mažesnė traumų tikimybė, todėl galima atlikti didesnės amplitudės pratimus. Judant vandenyje dėl jo sukuriamo pasipriešinimo tolygiai dirba visi kūno raumenys. Sportuojant, atliekant pratimus, plaukiant ar tiesiog judant vandenyje ne tik stiprinami nugaros bei kiti raumenys, bet gerėja kraujotaka, širdies darbas, tuo pačiu ir kvėpavimo bei smegenų veikla ir visa tai turi teigiamos įtakos mūsų apsauginiam mechanizmui – imunitetui“, – vardijo jis.

Treniruoja kraujagysles

Švariam, išsivaliusiam organizmui lengviau kovoti su virusais, todėl pirtys nuo seno praturtina lietuvio sveikatą.

„Atostogų parko“ pirtininkas Jonas Pudžmys pasakojo, kad pirtyje itin naudingas organizmui yra vanojimas vantomis.

„Vanojant organizmas įšyla giliau, masažuojama oda. Vantos, ypatingai beržinės, šilumoje išskiria medžiagas, panašias į muilą, tad vanojant kūną jos labai giliai prausia ir šveičia. Vanojant pagerinamas limfos tekėjimas. Laisvai cirkuliuojanti limfa gerai iš organizmo šalina medžiagas, nuodijančias organizmą ir sukeliančias sveikatos problemas“,- pasakojo profesionalus pirtininkas.

Pirtyje taip pat yra treniruojamos kraujagyslės.

„Karštoje pirtelėje jos išsiplečia, o po pirties atsivėsinant gėlo vandens baseine – susitraukia. Tai yra labai gera peršalimo ligų profilaktika – toks organizmas daug atsparesnis ligų sukėlėjams“,- tikino jis.

Aromaterapija – ramina mintis

Pirčių ritualais ir gebėjimu iš natūralių augalų išgauti stulbinančius aromatus stebisi net iš užsienio atvykę pirčių lankytojai.

Pirties programos „Žalieji aromatai“ metu naudojamos kvapnios kvapų karaliaus beržo, liepos, kvapų karalienės laukinės trešnės bei gamtinio aspirino barkūno vantos.

Natūralūs kvapai ne tik gydo, stiprina organizmą prieš ligų sukėlėjus, bet ramina ir nervų sistemą – tokioje pirtelėje žmogus atsipalaiduoja, nurimsta ne tik kūnas, bet ir mintys.

Kaip vieną geriausių pirties programų imuniteto stiprinimui pirties meistras Remigijus Andriušis įvardijo pirties programą „Sūrus garas“.

Jos metu druska pasūdytas vanduo yra pilamas ant akmenų, kur virsta maloniu, sūriu garu. O pilant druską, sumaišytą su bičių pikiu, iš vieno indo į kitą, į orą paskleidžiamos ir bičių pikio mikrodalelės. „Kvėpuojant tokiu oru valosi kvėpavimo takai, žmonės ima net čiaudėti“,- juokėsi R. Andriušis.

Pirties programos

Skystina sekretą, skatina gleivinių sekreciją

Imunitetą galima stiprinti ir apsilankant druskų kambaryje. Malonioje aplinkoje, kur sienos, lubos, grindys padengtos specialia druska, į kvėpavimo takus patenka druskos mikrodalelės. „Tokioje aplinkoje valosi bronchai, gerėja jų bei nosies gleivinės sekrecija,“- pasakojo gyd. Nerijus Kemeklis. Organizmui stiprinti galima rinktis ir gydomąsias mineralinio vandens, bičių pikio inhaliacijas. Jos gerina kvėpavimo takų darbą, tad į kvėpavimo takus patekęs virusas bus greitai pašalintas ar sunaikintas.

Mažina nerimo, panikos priepuolius

Dar viena itin naudinga priemonė imuniteto stiprinimui yra kvėpavimo mankštos.

Sąmoningas kvėpavimas yra plačiai naudojamos rytų medicinoje sveikatai stiprinti, panikos priepuoliams numalšinti.

„Dažniausiai žmonės, ypatingai fizinio krūvio metu, kvėpuoja netaisyklingai. Sąmoningai kvėpuojant palaikomas teisingas iškvėpimo ir įkvėpimo santykis. Gilus, lėtas, ramus kvėpavimas kraujyje mažina anglies dvideginio kiekį, o taip pat mažina streso hormonų kiekį. Streso, nerimo paveiktas organizmas yra mažiau atsparus virusams. Streso hormonai per laisvuosius radikalus kenkia imunitetui,“- pasakojo gyd. N. Kemeklis.

Tokios kvėpavimo mankštos medicinos centre „Natura Termo SPA“ yra atliekamos tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Gydomoji kvėpavimo mankšta vaikams su kineziterapeutu

Nerimą mažinti ir imunitetą stiprinti gali ir mineralinio geoterminio vandens baseinas, kuriame kūnas prisotinamas mineralais, kvapnios perlinės beržo lapų, dilgėlių, kadagių, pušų vonios, kuriose rimsta mintys, o kūnas – ilsisi.

Netradicinės medicinos gerbėjams galima rinktis akupunktūros seansus – jų metu stimuliuojami biologiškai aktyvūs organizmo centrai ir taip gerinama bendra savijauta, stiprėja imunitetas.

Šios ir kitos gydomosios ir ligų prevencijai skirtos procedūros atliekamos medicinos centre „Natura Termo SPA“.

Užsiregistruoti konsultacijoms ar procedūroms kviečiama telefonu +370 607 85888 arba elektroniniu paštu [email protected]

Gydomoji procedūra „Mineralų jūra“
lt_LTLT