Hamamo mokymus baigė 9 dalyviai

2020 metų rugsėjo 27-29 dienomis „Atostogų parke“ įsikūrusiame medicinos centre „Natura Termo SPA“ hamamo procedūros mokymus profesionalams ir pradedantiesiems baigė devyni dalyviai. Šiuos mokymus vedė profesionalus pirtininkas ir hamamo specialistas Vladas Jokubauskas. Iš įvairių Lietuvos regionų susirinkę dalyviai gilino teorines žinias apie hamamo procedūrą, mokėsi taisyklingai ją atlikti ir studijavo jos metu vykstančius procesus.

Įgyta kvalifikacija galioja tarptautiniu mastu

Intensyvių 36 valandų trukmės kursų metu dalyviai mokėsi parinkti tinkamiausią individualių hamamo procedūrų programą, gilino teorines žinias apie procesus, vykstančius žmogaus organizme hamamo pirties ir SPA procedūrų metu. Baigusiems mokymus buvo išduoti tarptautiniai europinio standarto „Baltic Steam Bath – SPA School“ sertifikatai, suderinti su Lietuvos Pirties SPA federacija, galiojantys tarptautiniu mastu.

Perduota penkiuose Turkijos regionuose sukaupta patirtis

„Turkiško hamamo mokiausi net penkiuose skirtinguose Turkijos regionuose ir šiuose mokymuose dalinuosi visu tuo, kas „skaniausia“. Mokydamiesi klasikinio hamamo procedūros šių kursų dalyviai mokėsi ir Lomi Lomi, Tajų, holistinio, klasikinio, taškinio masažo elementų“, – po kursų sakė V. Jokubauskas.

Hamamo pirties procedūra itin sena, jos istorija siekia daugiau nei 2000 metų. Šios procedūros metu įšildytas kūnas nušveičiamas specialia „Kese“ pirštine, panardinamas į muilo putų debesį, atliekamas nuoseklus muilo putų masažas ir kūno šveitimas, vėliau oda pamaitinama aliejais. Atpalaiduojanti hamamo procedūra trunka iki 40 minučių, o detoksikuojanti gali trukti ir ilgiau nei valandą. Hamamo procedūrą rekomenduojama atlikti po pirties, kai kūnas yra tinkamai įšilęs, odos poros atsivėrusios. Teigiama, kad būtent tada pasiekiamas geriausias rezultatas.

Šilumoje atliekamos sveikatinimo procedūros – efektyvesnės

Pasak V. Jokubausko, hamamo procedūros metu įšilus kūnui itin didelis kraujo kiekis pakyla į periferinius audinius, todėl čia atliekamos masažo, kūno šveitimo ir maitinimo procedūros yra gerokai efektyvesnės ir atneša keliskart daugiau naudos žmogaus sveikatai, nei jas atliekant įprastai. Sparčiau vyksta vidaus ir išorės organų regeneracija, efektyviau veikia endokrininė, nervų, limfinės sistemos, aktyvėja metabolizmas, treniruojama kraujotakos sistema, dailėja ir skaistėja oda.

„Organizmas atsikvepia dėl čia vykstančios sparčios detoksikacijos, po hamamo procedūros jam nebereikia skirti tiek daug jėgų kovojant su toksinais. Gerėja ir imuninės sistemos darbas, tampame atsparesni peršalimui ir kitoms ligoms, o kūno oda ilgiau išlaiko jaunatvišką stangrumą ir sveikatą“, – priduria jis.

Išbandyti kviečiama medicinos centre „Natura Termo SPA“

Gilias tradicijas Turkijoje turinti hamamo pirties procedūra itin mėgstama ir tarp „Atostogų parko“ lankytojų. Ji atliekama antrame aukšte įsikūrusiame medicinos centre „Natura Termo SPA“.

„Procedūros metu klientus paguldome ant marmurinio šildomo gulto: atsipalaiduoja raumenys, dingsta įtampa, atsiveria odos poros. Specialia „Kese“ pirštine atliekamas nuoseklus viso kūno odos šveitimas, vėliau žmogus tarsi užklojamas puriu, lengvučiu muilo putų debesiu, kūnas nuprausiamas nuo galvos iki kojų pirštų galiukų“, – apie medicinos centre „Natura Termo SPA“ atliekamos hamamo procedūros eigą pasakoja čia dirbanti masažuotoja Aistė Baranauskaitė, taip pat baigusi V. Jokubausko vedamus hamamo mokymus.

Šiai procedūrai atlikti medicinos centre „Natura termo SPA“ naudojamas rankų darbo gydomojo purvo sapropelio muilas, kuris pasižymi priešuždegiminiu, odą maitinančiu, raumenų ir sąnarių skausmus mažinančiu poveikiu. Procedūra gali būti atliekama vienam asmeniui, porai ar vienam iš tėvų su vaiku. „Vaikai, būna, net krykštauja pamatę tiek daug muilo putų – tai neišdildomi, džiaugsmo pilni įspūdžiai. O tėvams svarbiausia, kad ši procedūra stiprina vaikų imuninę sistemą ir palankiai veikia jautrią mažųjų odą, be to, malonūs įspūdžiai dar ir suartina“, – priduria A. Baranauskaitė.

lt_LTLT