Gydytojas prognozuoja: nugaros skausmus gydysime dažniau ir vis labiau užleistus

Jau po pirmojo šalį sukausčiusio karantino gydytojams teko konstatuoti, kad su nugaros skausmais susiduriančių pacientų atsiranda vis daugiau. Po antrojo karantino šių bėdų tikimasi dar daugiau. „Jei maudžia, tempia, jaučiate raumenų sąstingį ar stuburo skausmus – laukti, kol skausmas praeis savaime neverta. Šie skausmai linkę kartotis, dažnu atveju stiprėti, o padėti sau galite jau dabar,“ – sako gydytojas Nerijus Kemeklis, konsultuojantis medicinos centre „Natura Termo SPA“.

Nusiskundimų – vis daugiau

Nugaros skausmai, maudimai, tempimai ir kiti negalavimai, susiję su mūsų nugara – vieni dažniausių sutinkamų pacientų nusiskundimų. „Jų nustatome vis dažniau ir vis jaunesnio amžiaus pacientams, o po visą šalį namuose uždariusio karantino šių nusiskundimų laukiame dar daugiau“, – sako N. Kemeklis. Judėjimo stokos, sąstingio, netaisyklingos laikysenos sukelti pakitimai, dar prisidėjus stresui – vienos iš pagrindinių priežasčių, skatinančių nugaros skausmų atsiradimą.

Pasak gydytojo N. Kemeklio, galimų nugaros skausmo atsiradimo priežasčių skaičiuojama dešimtimis. Nors pacientai dažniausiai sau linkę įtarti stuburo išvaržas, gydytojų praktika rodo, kad tai nėra labiausiai paplitusi nugaros skausmų priežastis. Gerokai dažniau nei stuburo išvarža, nugaros skausmus lemia tarpslankstelinių stuburo diskų suspaudimas ar raumenų tonuso pokyčiai: ypač nugaros giliųjų raumenų ir pilvo preso silpnumas.

Simptomai gali būti klastingi – būtina teisinga diagnozė

Pasak gydytojo N. Kemeklio, užsiimti savigyda ar patiems diagnozuoti sau negalavimų priežastis yra rizikinga, nes kai kurie simptomai gali būti apgaulingi. Pavyzdžiui, dažnas stuburo išvaržų simptomas yra klubo, kelio sąnarių, kojų skausmai. O kartais būtent kelio sąnario kremzlės dilimas gali kelti įkyrų nugaros skausmą, mat pakitusi fiziologija lemia viso organizmo pokyčius. Todėl itin svarbu nustatyti tikrąją skausmų priežastį, kad būtų paskirtas tikslus ir veiksmingas gydymas ar reabilitacija.

Pagalba būtina nelaukiant ligos

Kasdien atlikti mankštos pratimus, pasivaikščioti gryname ore, neužsisėdėti pernelyg ilgai vienoje pozoje – tai profilaktikos priemonės, kurias gali ir turi atlikti kiekvienas net ir karantino metu. Tačiau jei reikia pasikonsultuoti su gydytoju dėl teisingos diagnozės nustatymo ir reabilitacinio gydymo – juos nevaržomai galima gauti ir dabar.

„Primenu, kad ir gydomosios paslaugos yra teikiamos net ir esant judėjimo suvaržymams dėl karantino. Tereikia patvirtinimo, kurį gydymo įstaiga Jums atsiųs, kad sveikatai būtinas paslaugas gautumėte laiku ir netrukdomai – net jei prireiks vykti į kitą savivaldybę,“ – pastebi N. Kemeklis. Pasak jo, būtent karantino suvaržymai lemia, kad daugelis žmonių net nežino apie galimybę gauti reikiamas gydymo paslaugas ar jų gavimą atideda vėlesniam laikui. Tačiau negydomi ar netinkamai gydomi skausmai dažnai sunkėja, sukeldami vis daugiau nepatogumų, o tuo pačiu sudėtingesnis tampa ir užsitęsusio skausmo ar kitų organizmo pakitimų gydymas.

„Pasiekiame puikių rezultatų, jei kreipiamasi profilaktiškai ar vos pajutus pirmuosius simptomus: dažnai užtenka itin švelnių reabilitacijos priemonių, specialios mankštos ar gydomųjų vandens procedūrų – ir simptomai tampa lengvai suvaldomi, mat tikslinga reabilitacija pašalina skausmus keliančias priežastis. Tačiau jei organizmo pokyčiai įsisenėja, prireikia ir medikamentų, kartais – ir chirurgų pagalbos“, – neslepia gydytojas.

Nugaros skausmus puikiai gali padėti malšinti elektrostimuliacija, įvairios raumenų šildymo procedūros, įvyniojimai, stuburo tempimas inversinėje lovoje (gydomoji inversinė terapija), akupunktūra ar osteopato gydymas. Skausmų priežastis dažnu atveju efektyviai šalina tikslingai parinkti, kineziterapiniai užsiėmimai, balansiniai pratimai, sąnariams ir raumenims itin saugios mankštos vertikalioje vonioje, naudingomis medžiagomis organizmą prisotinančios mineralinio geoterminio vandens procedūros, gydomieji masažai.

Dienos programoje – efektyviausios procedūros

Medicinos centre „Natura Termo SPA“ saugiausios reabilitacinio poveikio gydomosios procedūros, efektyviai padedančios mažinti nugaros skausmus jau surinktos vienos dienos gydomojoje programoje „Stiprink nugarą“. Į šią programą įtraukta gydytojo reabilitologo konsultacija, kineziterapeuto konsultacija, kūno būklės ištyrimas ir programos sudarymas, į kurią dažniausiai įeina elektrostimuliacija „Wireless Professional“ aparatu, užsiėmimai su kineziterapeutu vertikalioje vonioje, medicininiai masažai, mineralinio geoterminio vandens procedūra „Mineralų jūra“ ir kt.

Atvykstantiems iš toliau galima rinktis ir gydomąją programą „Sveika nugara“ su apgyvendinimu patogiame viešbutyje bei pilnu maitinimu.

Gydytojas Nerijus Kemeklis pacientus priima ir konsultuoja medicinos centre „Natura Termo SPA“, kuris yra įsikūręs gydymo ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“, Venecijos akl. 2, Žibininkų k.

„Natura Termo SPA“ medicinos centre teikiama virš 200 įvairių gydomųjų ir SPA procedūrų, sudaromos dienos ar tęstinės gydomosios programos, skiriami būtini tyrimai. Čia dirba plati SPA ir medicinos specialistų komanda: gydytojai, kineziterapeutai, osteopatai, akupunktūros specialistai, reabilitologai, ergoterapeutai, masažuotojai, kosmetologai ir kt.

Užsiregistruoti konsultacijoms ar procedūroms galima telefonu +370 607 85888 arba elektroniniu paštu [email protected]

lt_LTLT