Žmonės, kurie Jumis rūpinasi: „Parko rančos“ barmenai Rokas ir Justas

Geros nuotaikos didžėjais praminti „Parko rančos“ barmenai Rokas Almanaitis ir Justas Muliuolis bendravimo meno mokėsi: Rokas – krimsdamas psichologijos studijas, o Justas – liaudies šokių būrelyje, kur šoko drauge su vyresnio amžiaus žmonėmis. Apie šiuos ir kitus mažai kam apie „Parko rančos“ barmenus žinomus faktus linksmai su Roku ir Justu šnekučiavomės prie kavos puodelio.

Apie Jūsų gebėjimą prakalbinti lankytojus jau sklando legendos. Kokia to paslaptis?

Rokas: Jokios paslapties nėra – tik didelis noras leisti žmonėms jaustis patogiai. Į „Parko rančą“ jie užsuka norėdami atsipalaiduoti, smagiai praleisti laiką, pabėgti nuo dienos darbų. Dažnai prisėdame trumpam prie lankytojų, padedame išsirinkti patiekalus, smagiai pasilabiname su mažaisiais, o vakaro eigoje lankytojų patogumu rūpinamės taip, kaip į svečius užsukusiais draugais. Dažniausiai žmonės labai gerai priima tokį lengvą bendravimą ir greitai pasijaučia tarsi savi.

Justas: Man kiekviena diena – tarsi šventė, kurią stengiuosi dovanoti lankytojams, perduoti tą puikią nuotaiką. Žinoma, ne su visais iškart pavyksta užmegzti šiltą santykį. Vyresni, uždaresnio būdo žmonės kaip tik labiau vertina atstumą, formalumą. Tad stengiamės išlaikyti balansą tarp pagarbaus bendravimo ir draugiškumo. Man smagiausia vakaro eigoje stebėti, kaip uždari, nedrąsūs žmonės pamažu atsipalaiduoja, perima neformalų mūsų bendravimo stilių ir iš širdies pasilinksmina. Juk gerai praleistas lankytojų laikas – svarbiausia mūsų su Roku darbo dalis.

Kaip išmokote sutarti su įvairaus amžiaus, kilmės ir norų žmonėmis? Juk žmonių „Parko rančoje“ apsilanko visokių.

Justas (juokiasi): Mano geriausia praktika – mokykliniais laikais lankyta liaudies šokių grupė „Kadagys“. Rimtai! Šią grupę daugiausia sudarė pagyvenusio amžiaus žmonės, kurie susirinkdavo ne tik pašokti, bet ir pabendrauti, pasidalinti savo patirtimi. Jų bendravimas, humoro jausmas, gebėjimas priimti gyvenimą tokį, koks jis yra, mane sužavėjo ir daug ko išmokė. Su šia grupe teko dalyvauti ir Dainų šventėje.

Rokas: Aišku, barmeno praktika duoda savo: kuo ilgiau dirbu, tuo lengviau nuspėti, kaip su kiekvienu geriau bendrauti, kaip prie jo prieiti. Nemažai supratimo davė ir psichologijos studijos Vilniuje.

Rokai, rimtumo reikalaujančios psichologijos studijos ir tavo nenustygstantis charakteris?! Kaip tu tai suderinai?

Rokas: Labai paprastai – man įdomūs žmonės. Kažkada svajojau studijuoti dar rimtesnę kriminalinę psichologiją. Man tai labai artima tema, nes esu kilęs ne iš paties geriausio Panevėžio mikrorajono. Mano paauglystė praėjo tarp gatvės mušeikų, teko išmokti su jais sutarti, sugebėti išsisukti sunkiose situacijose, apginti tiek save, tiek ir savo mažesnius brolius ir seseris. Tai, ko išmokau Panevėžio gatvėse, man labai praverčia iki šiol: puikiai suprantu, kaip mąsto greitai užsidegantys, nekantrūs, net pavojingi žmonės, gerai pastebiu kylančius konfliktus ir dažnai sugebu juos užglaistyti lankytojams net nespėjus rimčiau susiginčyti.

Justas: Būna, atsipalaidavę lankytojai kiek ir padaugina. Tenka ir man kartais prisėsti, draugiškai pasikalbėti, kol nurimsta. Kitus išvedame atvėsti į lauką, yra tekę ir taksi iškviesti, kad saugiai grįžtų namo. Visko pasitaiko.

Jokia paslaptis, kad atsipalaidavę lankytojai gali tapti ir neprognozuojami. Kokių įdomiausių atvejų yra Jums pasitaikę?

Justas (juokiasi): Ai, išduosiu paslaptį, Rokas kartą slėpėsi nuo pernelyg įsilinksminusių moteriškių pagalbinėse patalpose. O man pačiam teko meluoti, kad esu vedęs, turiu vaikų ar kad esu netradicinės orientacijos. Kebliausia būna išsisukti nuo pernelyg įsilinksminusių moteriškių būrio, bet ir smagiausia. Visuomet tai priimu kaip komplimentą (šypsosi).

Rokas: Iš tiesų, kas įvyksta „Parko rančoje“, ir lieka „Parko rančoje“ – lankytojų paslapčių neišduodame. Tad, atsiprašau, daugiau detalių neatskleisime (šypsosi).

Apie moteris. Ne paslaptis, kad jos Jus ypatingai vertina, rašo puikių atsiliepimų įmonės svetainėje ar Facebook puslapyje. Kuo judu jas užburiate?

Rokas: Nesistengiame jų niekuo užburti ar pavergti – visiškai nieko specialiai dėl to nedarome. Tiesiog su jomis bendraujame, leidžiame išsipasakoti, būti savimi. Gal tai jas ir traukia?

Justas: Oi, moterys čia tikrai mėgsta dėmesį, o jei dar atspėjame, kokį kokteilį suplakti… Tenka kartais bendravimo paslaptimis pasidalinti ir su jų vyrais ar vaikinais, klausiančiais patarimų.

Rokas: Aš manau, kad tai susiję ir su uždaroku žemaitišku čia gyvenančių vyrų būdu. Jie tokie „man peilis krūtinėje, bet šiaip viskas normaliai“. Bet juk visoms moterims reikia dėmesio, būti išklausytoms, pamatytoms, išgirstoms. Jos labai mėgsta lengvą, draugišką bendravimą, yra geraširdės, atviros ir, ką bepridurti – tiesiog nuostabios.

Sklando gandai, kad Jūs sugebate suplakti tobulą kokteilį kiekvienam. Tiesa ar mitas?

Justas: Mitas, bet ir tiesa (juokiasi). Pagaliau po truputį vietinius lankytojus jau išmokėme, kad baras – tai ne tik vieta, kur įpila alaus. Mokome, kas yra kokteilis, kokie skirtingi jie būna. Kokteilių plakimas yra menas – ne taip paprasta kiekvienam įtikti. Tačiau uždavę vos kelis klausimus žmogui, dažniausiai pataikome suplakti būtent tokį, koks patinka jam. Ypač džiugu, kai atspėjame, ką žmogus mėgsta, net jei jis pats to nežino.

Teko girdėti, kad „Parko rančoje“ pasibaigus gyvo garso muzikiniams vakarams ar vakaro programai, prasideda visai kitoks vakarėlis…

Justas: Muzikantams pabaigus gyvos muzikos programą, pas mus atsidaro „naktinis klubas“. Rokas perima barą, aš – miksuoju muziką. Žinoma, stengiamės groti tai, ką mėgsta susirinkę lankytojai, bet faktas, kad šokių muzika užvaldo aikštelę.

Rokas: O patys kantriausi gali išvysti ir mūsų specialųjį barmenų šokį!

Turite specialų šokį?!

Justas: Taip! Tai latvių grupės „Bermudu Divstūris“ užvedantis „gabalas“, kurio klausant NEĮMANOMA nešokti! Kartą turėjome svečių iš Latvijos, kurie sakė, kad mes tą šokį atliekame geriau, nei jų grupė. Nežinau, gal jie taip sakė iš mandagumo, o gal dėl to, kad kiek padaugino… Tuos, kam įdomu, kviečiame užsilikti „Parko rančoje“ ilgiau ir patiems pamatyti (šelmiškai mirkteli akį).

Amerikietišku stiliumi įrengta „"Parko ranča"“ buvo atidaryta 2018 metų liepos mėnesį didžiausiame Vakarų Lietuvoje poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“ šalia jaukių rąstinių vilų „Meguva Resort“. Skaniais ir sočiais amerikietiškos ir lietuviškos virtuvės patiekalais garsėja „Parko rančos“ virtuvė, darbo dienomis čia vyksta teminiai vakarai, o ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais – gyvos muzikos vakarai.

Virtuvė „Parko rančoje“ dirba kiekvieną dieną nuo 14 iki 2 val. nakties, o baras dirba ir muzika skamba net iki 4 val. ryto. Įėjimas nemokamas, gyvo garso vakaro kaina – 3 EUR/asm.

en_GBEN