Užsienio turistus žavi „Atostogų parko“ aplinka ir paslaugos

Pasaulinės turizmo dienos proga apžvelgiame skaičius: kiek turistų iš užsienio šalių aplankė „Atostogų parką“, kuo domėjosi ir kuo liko sužavėti. Ar žinojote, kad Izraelio gyventojai labiausiai rūpinasi savo vaikais, o skandinavai – ekologija?

Keliaudami praplečiame akiratį, susipažįstame su naujais žmonėmis, įgyjame naujų patirčių. Smagu ne tik keliauti patiems, bet ir sulaukti keliautojų iš tolimų kraštų. Tad minint Pasaulinę turizmo dieną, įdomu sužinoti, kuo ypatingas „Atostogų parkui“ buvo šis aktyvusis turizmo sezonas.

Net 50 proc. turistų – iš užsienio. Sulaukta net iš Izraelio ir JAV

Turistai atranda Lietuvą – tai rodo vis didėjantys jų srautai. „Atostogų parko“ viešbutyje ir rąstinėse vilose apsistojusių svečių statistika taip pat rodo didelį užsienio turistų skaičiaus augimą. Vyresnioji „Atostogų parko“ viešbučio administratorė Rūta Mikaločienė pastebi, kad Vandens ir pirčių erdvę per pastarąjį vasaros (birželio 1 – rugpjūčio 31 d.) turizmo sezoną aplankė daugiau nei 50 tūkst., o iš beveik 10 tūkst. apsistojusiųjų viešbutyje net 50 proc. sudarė svečiai iš užsienio šalių: Anglijos, Vokietijos, Prancūzijos, kaimyninės Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Italijos, Švedijos, Norvegijos, sulaukta svečių net iš Izraelio, JAV, Kinijos ir kitų šalių.

„Turistus į Lietuvą atveža ir mūsų emigrantai, – pastebi R. Mikaločienė. – Grįždami į tėvynę atostogauti, jie atsiveža ir užsieniečius draugus, kuriems čia labai patinka.“

Užsieniečių norai skiriasi. Skandinavai vertina jaukumą, rytiečiai – paslaugas vaikams

Įdomu stebėti, kaip skiriasi klientų norai, atsižvelgiant į šalį, iš kurios jie atvykę. „Atostogų parko“ projektų vadovė Edita Šauklytė atskleidžia, kad skandinavai labiausiai vertina rąstinių vilų jaukumą tylaus miško apsuptyje. Juos domina natūralumas, ekologija ir geras, kokybiškas maistas.

Vakarų Europos gyventojai dievina aktyvias pramogas: baseinus su atsakingais prižiūrėtojais, pasivažinėjimą dviračiais miško keliukais iki jūros, vaikų žaidimo, futbolo, tinklinio aikšteles ir pan. Pasak E. Šauklytės, juos žavi grynas oras, „Atostogų parko“ paslaugų kokybė ir maistas – ypatingai susižavi paragavę naminių makaronų ir desertų.

Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Latvijos šalių gyventojai „Atostogų parke“ mėgsta apsistoti su šeimomis, vertina talpias ir patogias rąstines vilas su židiniu, galimybe išsikepti šašlykų, pagrybauti šalia esančiame miške. Didžiulis „Atostogų parko“ kompleksas jiems patinka dar ir dėl to, kad veiklos visai šeimai čia galima rasti bet kokiu oru.

„Labiausiai iš visų išsiskiria Izraelio, Artimųjų Rytų ir Pietų Europos šalių gyventojai, mat jie ypatingai rūpinasi savo atžalomis, – sako „Atostogų parko“ projektų vadovė E. Šauklytė. – Juos domina visos pramogos ir specialios programos, skirtos vaikams: edukaciniai užsiėmimai, stovyklos, žaidimų aikštelės, vaikų kambarys su profesionalia aukle ir sveikatingumo programos, padedančios vaikams patobulinti ydingą laikyseną, išmokti teisingai judėti ar gydančios kvėpavimo takų ligas.“

Vertina gamtos turtus: sapropelį ir mineralinį geoterminį vandenį

Pasak „Atostogų parko“ SPA masažuotoja dirbančios Almos Barkauskės, svečiai iš Rusijos ir Rytų Europos šalių į „Atostogų parką“ teigia grįžtantys jau ne vienerius metus dėl gydomojo purvo sapropelio ir mineralinio geoterminio vandens procedūrų. Šių gamtos turtų poveikį sveikatai jie vadina stebuklingais.

„Mūsų sveikatinimo ir grožio paslaugas jau atrado net kaimynai latviai, – papildo A. Barkauskė. – Jie stebisi puikia SPA ir sveikatingumo programų kokybe ir negali atsidžiaugti ramybe, kurios čia gerokai daugiau nei panašiuose kompleksuose jų šalyje.“

en_GBEN