TRX instruktorė Židrūnė Mikelėnaitė: „Žmonių energija, gera nuotaika ir pokyčiai įkvepia sėkmingam darbui“

Jau metus „Atostogų parko“ sporto ir sveikatingumo studijoje treniruotes su TRX diržais veda ir žmones pokyčiams įkvepia sertifikuota TRX instruktorė Židrūnė Mikelėnaitė. Ji dalijasi patarimais siekiant tvirto kūno ir geros savijautos.

Nuo ko prasidėjo Jūsų, kaip TRX instruktorės kelias?

TRX – kabančių diržų sistema, mane sužavėjo prieš trejus metus, kai Kaune kėliausi grupinių užsiėmimų instruktorės kvalifikaciją ir į kursus buvo įtrauktos TRX treniruotės. Treniruočių pagrindus mokiausi Kaune, pas Lietuvos sveikatingumo klubų asociacijos (LSKA) prezidentą Aurimą Mačiuką, o TRX instruktorės profesionalių žinių kursą ir sertifikatą gavau tarptautiniuose oficialiuose TRX mokymuose Rygoje. Dabar studijuoju fizinio aktyvumo ir sporto pedagogiką Klaipėdos universitete. Manau, kad geram specialistui reikia nuolat tobulintis ir kelti savo kvalifikaciją.

Kaip ruošiatės treniruotėms?

Jau metus vedu TRX treniruotes „Atostogų parko“ sporto ir sveikatingumo studijoje. Kiekviena treniruotė yra savaip skirtinga ir pritaikyta susirinkusiems žmonėms atsižvelgiant į jų fizinį pasiruošimą ir tikslus. Stengiuosi ir grupinių treniruočių metu skirti dėmesio kiekvienam. Man labiau patinka dirbti su mažesne grupe žmonių, kad galėčiau kiekvienam skirti dėmesio, duoti patarimų, įsigilinti į žmogaus tikslus ir lūkesčius. Mano vedamos TRX treniruotės nėra suskirstytos pagal intensyvumą, aš stengiuosi intensyvumą parinkti individualiai treniruotės metu. Būtent efektyvių TRX treniruočių metu kiekvienam leidžiama treniruotis individualiu tempu, nes krūvis ir intensyvumas pasirenkamas individualiai, todėl jos tinkamos tiek pradedantiesiems, tiek ir pažengusiems. Todėl prieš atvykstant sportuoti pas mus tikrai ruoštis nereikia, patarčiau tik pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju.

Kuo naudingos TRX treniruotės?

Kabančių diržų sistema leidžia atlikti įvairius jėgos pratimus pasinaudojant savo kūno svoriu. Treniruotės su TRX diržais yra vadinamos funkcinėmis treniruotėmis. Tai reiškia, kad treniruotės metu stiprinamos visos kūno dalys vienu metu. Tarkim, treniruojama nugara, tačiau kartu dirba ir visas kūnas – pilvo presas, kojų raumenys ir kita. TRX diržų pagalba atliekami pratimai labai padeda pagerinti laikyseną, koordinaciją, kūno lankstumą bei stangrumą, taip pat sustiprinti pilvo, nugaros, sėdmenų, kojų raumenis.

Kokių rezultatų galima pasiekti treniruojantis su TRX diržais?

Pirmiausia reikėtų treneriui atskleisti savo tikslus, taip greičiau bus galima pasiekti norimų rezultatų. Taip pat prieš pradedant treniruotis rekomenduočiau atlikti kūno sudėties tyrimą ir pasikonsultuoti su sveikatinimo specialistu, tai galite atlikti ir mūsų SPA cente. Tyrimą reikėtų pakartoti po mėnesio, taip lengviau galima sekti savo kūno pokyčius ir objektyviau įvertinti treniruočių naudą. Treniruočių su TRX diržais rezultatas, kurį gali pasiekti kiekvienas – sustiprinti raumenys, didesnė ištvermė, dailesnis ir lankstesnis kūnas, geresnė koordinacija ir pusiausvyra. Mano vedamas treniruotes lanko įvairūs žmonės su gausybe skirtingų tikslų. Būtent šių žmonių energija, gera nuotaika ir pokyčiai mane pačią įkvepia sėkmingam darbui.

en_GBEN