Terminiai vandenys pasitelkiami po COVID-19 ligos sveikstantiems pacientams gydyti ir Lietuvoje

Pasaulį apskriejo žinia, kad terminiai vandenys sveikstančiųjų nuo COVID-19 ligos sukeltų komplikacijų gydymui ir reabilitacijai pasitelkiami viename Italijos SPA centre. Tačiau lietuviams taip toli vykti nereikia, mat šis reabilitacijos būdas prieinamas ir Lietuvoje, šalia Palangos esančiame medicinos centre „Natura Termo SPA“. Jis įsikūręs gydymo ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“.

Čia pasveikusiems nuo COVID-19 ligos ir patiriantiems jos sukeltų komplikacijų siūloma sustiprėti itin aukštos mineralizacijos (net 80 g/l ištirpusių druskų) geoterminio vandens procedūrose. Šio vandens teigiamas poveikis kvėpavimo takų, raumenų, kaulų, odos ir neurologinei sistemoms yra įrodytas moksliniais tyrimais.

Padeda kovoti su multisisteminiais uždegimais, kvėpavimo takų ir neurologiniais sutrikimais

Kvėpavimo sistemų sutrikimai, nugaros, raumenų ar klaidžiojantys skausmai, galvos svaigimas, uoslės ar skonio sutrikimai – tai tik dalis liekamųjų reiškinių, kuriuos sukelia COVID-19 ligos sukeltos komplikacijos. Kaip vieną klastingiausių sutrikimų, medicinos centre „Natura Termo SPA“ konsultuojantis gydytojas Nerijus Kemeklis, išskiria multisisteminius organizmo uždegimus.

„Ši būklė išvargina organizmą, prasideda visa uždegimų virtinė, galinti pažeisti ne tik kvėpavimo takus, bet ir inkstus, širdį, smegenis, ir net odą ar akis. Pažeidimai gali išryškėti net tuomet, kai persirgta besimptome ar lengva ligos forma, – sako N. Kemeklis. – Uždegimai, padidėjęs prakaitavimas sutrikdo elektrolitų pusiausvyrą, organizmas netenka kalio, natrio ir kitų mikroelementų, kuriuos būtina atstatyti. Tokiu atveju tikslinga skirti mineralinio geoterminio vandens procedūras, poveikį pastiprinant ir geriamais mineralų, elektrolitų preparatais.“

Mineralinio geoterminio vandens procedūros ir inhaliacijos taip pat efektyviai padeda turintiems kvėpavimo takų sutrikimų, tokių kaip apsunkintas kvėpavimas, dusulys, kosulys, užsitęsęs bronchitas ar plaučių uždegimas. Esant šiems pažeidimams, sveikimą paspartina ir druskų kambario (haloterapijos) seansai bei kineziterapinės kvėpavimo mankštos.

„Neretai sulaukiame ir po COVID-19 viruso sukeltos ligos pasveikusių pacientų, besiskundžiančių nugaros, galvos, raumenų, sąnarių ar klaidžiojančiais skausmais, uoslės ir skonio sutrikimais – tai dažniausi neurologinio pažeidimo požymiai, – sako N. Kemeklis. Pasak jo, tokiu atveju būtina „raminti“ simpatinę nervų sistemą ir stiprinti bendrą organizmo būklę. Šiam tikslui mineralinio geoterminio vandens procedūros taip pat puikiai tinka.

Vakarų Lietuvoje naudojamo geoterminio vandens poveikis įrodytas moksliniais tyrimais

Natūralaus mineralinio geoterminio vandens procedūros sveikatinimui plačiai taikomos visame pasaulyje jau nuo senų laikų. Atrasta, kad karštosios versmės ir geoterminis vanduo veiksmingai padeda gydyti tokias sunkias ligas kaip artritas, arterinė hipertenzija, žvynelinė, dermatitas, palengvina skausmus, padeda greičiau atsigauti po traumų, fizinio bei dvasinio išsekimo.

Prieš kelerius metus tuo įsitikino ir Vilniaus universiteto mokslininkai, atlikę tyrimą naudojant mineralinį geoterminį vandenį, išgautą iš „Atostogų parkui“ priklausančio 2145 m. gylio gręžinio. Šis vanduo tyrimui buvo pasirinktas dėl itin aukštos mineralizacijos, viršijančios 80 gramų litre ištirpusių naudingųjų mineralų, ir net kelis kartus viršijančio kituose Lietuvos kurortuose naudojamo vandens mineralizacijos lygį. Tyrimą atlikę Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro vadovas profesorius dr. (HP) Alvydas Juocevičius ir Klaipėdos universiteto dėstytoja, biomedicinos mokslų daktarė, šeimos gydytoja Lolita Rapolienė patvirtino, kad atliktos mineralinio geoterminio vandens procedūros veiksmingai padeda gydyti reumatines ligas, mažina raumenų skausmus, gerina miegą, virškinimą, reguliuoja kraujospūdį, stiprina nervų sistemą, daro teigiamą poveikį odai.

Iš Vakarų Lietuvos Negyvąja jūra vadinamų požeminių vandens klodų „Atostogų parko“ išgaunamas mineralinis geoterminis vanduo šiuo metu yra naudojamas gydomosioms procedūroms medicinos centre „Natura Termo SPA“. 

Po COVID-19 viruso sukeltų ligų pasveikusiesiems gydomoji „Mineralų jūros“ procedūra yra skiriama bene dažniausiai. Jos metu kūnas panardinamas į itin aukštos mineralizacijos sertifikuotą geoterminį vandenį, turtingą kalio, magnio, kalcio ir kitų organizmui būtinų mineralų. Procedūros metu šiuos mineralus organizmas pasisavina per odą.

Persirgusiesiems COVID-19 liga medicinos centre „Natura Termo SPA“ šiuo metu teikiama speciali reabilitacijos programa, kurios metu pacientai nuolat prižiūrimi ir konsultuojami gydytojų ir kitų medicinos specialistų, jiems skiriamos gydomosios procedūros, atsižvelgiant į individualius organizmo pažeidimus. Čia dirba plati medicinos specialistų komanda: gydytojai, kineziterapeutai, osteopatai, akupunktūros specialistai, reabilitologai, ergoterapeutai, masažuotojai ir kt.

Medicinos centras „Natura Termo SPA“ yra įsikūręs gydymo ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“, Venecijos akl. 2, Žibininkų k. Užsiregistruoti konsultacijoms ar procedūroms galima telefonu +370 607 85888 arba elektroniniu paštu [email protected]

en_GBEN