Sužinokite, kaip ilgiau išlaikyti gražų įdegį: sudie suskrudusiai odai!

Užklupus neeiliniams karščiams nudegti saulėje itin pavojinga. Ko imtis perkaitus saulėje ir kaip pasirūpinti savo kūno ir veido oda, kad ji būtų sveika, o įdegis išliktų ilgai? Klausiame „Atostogų parko“ SPA centro specialistės Lauros Jonuškienės.

Kaip tinkamai rūpinti veido ir kūno oda, kai alina karščiai?

Žmonės skirtingi, tačiau svarbiausia – tinkamai įvertinti savo odos ir organizmo būklę. Jei pašvietus pirmai saulei iškart skaudžiai nudegate, greitai išryškėja pigmentinės dėmės, turite apgamų ar odos sudirgimų, būtinai naudokite kremą, kurio apsauga nuo saulės ne mažesnė nei 50 SPF. Taip odos problemos negilės, neatsiras naujų. Teisingai odos būklę įvertinti padės profesionalus kosmetologas ar odos gydytojas.

Jei oda yra sveika, tolygi, sudirgimų neturite ir norite gražaus, tolygaus įdegio, naudokite kremus nuo saulės su 25 ar 30 SPF . Oda bus apsaugota nuo kenksmingo poveikio, skaudžių nudegimų, o įdegis bus tolygus ir rusvas.

Kuo gali odai pakenkti nesaikingos saulės vonios ir kaip jomis mėgautis saugiai?

Nemaloniausi, žinoma, sunkūs nudegimai, tad reikia saulės spinduliais mėgautis atsakingai. Tačiau ne tik jie kenkia odai: dėl intensyvių saulės spindulių ir vėjo oda labai greitai praranda drėgmę, sausėja, šerpetojasi. Dėl to greitėja senėjimo procesai, gilėja raukšlės, o įdegis darosi netolygus. Atsiranda ne tik pigmentinės dėmės, bet ir depigmentacija (baltmės), mikroįtrūkimai ar net žaizdelės. Vėliau jas gydyti, sumažinti nemalonias pasekmes labai sudėtinga ir brangu.

Tinkamai paruošus odą saulė dovanos gražų įdegį. Patariu naudoti kremus su SPF apsauga, o vengti vidudienio saulės nuo 12 iki 16 valandos tiesiog būtina. Bet taip pat svarbu prieš deginimąsi atlikti odos šveitimą ir sudrėkinti. Per pačius karščius kiek atvėsti ir apsaugoti odą nuo perdžiūvimo taip pat padeda purškiami drėkikliai ar purškiama vandens dulksnelė. Tai ramina ir drėkina įkaitusią, perdžiūvusią odą.

Kaip oda pasirūpinti po deginimosi saulėje?

Po saulės vonių svarbiausia odai grąžinti prarastą drėgmę, leisti jai atstatyti prarastą apsauginį sluoksnį patepant drėkinančiu kremu. Jei įdegėte smarkiau, oda dilgčioja ar net skauda, tepti galite ir specialiais vėsinamaisiais kremais. Reikėtų bent keletą dienų ar savaitę vengti visų karštų procedūrų, tokių kaip pirtis, šildantys įvyniojimai, masažai karštaisiais akmenimis. Taip pat nederėtų odos šveisti šveitikliais, kad neatsirastų įvairių sudirgimų ar net žaizdelių.

Kokias SPA procedūras rekomenduotumėte prieš ir po deginimosi saulėje?

Prieš saulės vonias tinka visi odos šveitimai, masažai ir kiti palepinimai, pavyzdžiui, hamamas ir kūno įvyniojimas sapropeliu ar įvairūs SPA ritualai. Jei norite gražaus, tolygaus įdegio, rekomenduočiau pasilepinti bent keliais soliariumo seansas prieš pradedant deginimosi sezoną – tai padės odai lengviau pasiruošti.

Po deginimosi saulėje labai tiktų odos apsauginį barjerą padedanti atstatyti „Kleopatros“ pieno vonia, derinama su odą lepinančiomis ir drėkinančiomis veido ir kūno kaukėmis. Po šių procedūrų oda bus sveika ir švytinti, o įdegis bus tolygus ir išliks ilgiau. Jei gražų įdegį norite išlaikyti ilgiau, net ir deginimosi sezonui pasibaigus, kviečiame palaikyti įdegį periodiškai apsilankant soliariumuose ir tepant odą specialiais, įdegį paryškinančiais kremais.

Kai SPA procedūrų pasirinkimas toks platus, pirmiausia rekomenduoju pasikonsultuoti su kosmetologu, kuris tinkamai įvertins odos būklę ir tiksliausiai parinks procedūras, kurių Jūsų odai šiuo metu reikia labiausiai.

en_GBEN