Pokarantininis laikotarpis parodė liūdną tiesą: gydyti uždelstų sveikatos problemų kreipiasi kaip niekad daug žmonių

Beveik aštuonis mėnesius užsitęsęs karantinas ir jo metu ribotas fizinis aktyvumas, kuomet buvo uždaryti sporto klubai, laiku negautos reabilitacijos paslaugos, į nuotolį persikėlę darbas ir mokslai skaudžiai atsiliepė daugumos sveikatai – į „Atostogų parke“ įsikūrusį medicinos centrą „Natura Termo SPA“ ėmė plūsti žmonės gydytis iki šiol nepatirtų simptomų.

Atlikto naujo „Kantar“ „COVID-19 barometras” duomenimis, per pastaruosius 12 mėn. kas trečias gyventojas (apie 32 proc.) atsisakė medicininio gydymo dėl COVID-19 baimės. Dar didesnė dalis karantino metu negavo reikiamos reabilitacijos, gydymas buvo uždelstas, todėl ligos yra įsisenėjusios, o pagalbos ieškoma dabar. Medicinos centro „Natura Termo SPA“ kineziterapeutė Gintarė Jančenkaitė pastebi, kad šiuo metu pagalbos kreipiasi kaip niekad daug žmonių. „Visos diagnozės po karantino yra paūmėjusios. Įsisenėjusias sveikatos problemas imtasi spręsti dabar, atlaisvėjus karantino suvaržymams. Į mus kreipiasi žmonės su sąnarių problemomis, apatinės nugaros dalies skausmais, pečių juostos, sprando skausmais, sutrikusia kraujotaka, kvėpavimo takų sutrikimais persirgus Covid-19 liga, taip pat žmonės patyrę traumas, lūžius“,- vardijo ji.

Stiprinti sveikatą vandenyje – saugiau

Kineziterapeutė G.Jančenkaitė po patirtų traumų, persirgtos Covid-19 ligos, įsisenėjusioms sąnarių ligoms gydyti labiausiai rekomenduoja mankštas vandenyje.

Vandenyje apkrova sąnariams yra minimali, taip pat saugiai atlikti gydomuosius pratimus galima po lūžių ar paūmėjus nugaros skausmams. Sutvirtėjus galima pereiti prie treniruočių sausumoje.

Gydymas efektyvesnis, kai į procedūras įtraukiamas kompleksas paslaugų – gydomieji masažai, fizioterapija – skausmus malšinantys ir priešuždegimiškai veikiančios elektros stimuliacija ir šviesos terapija.

Įsigijus gydomąją programą ar procedūrą gaunama nemokama reabilitologo konsultacija. Jos metu parenkama individuali reabilitacijos programa – trukmė, krūvis, paskiriamas tikslingas, individualiai pritaikytas reabilitacinis gydymas.

Vertikali vonia – tempimo pratimams

Medicinos centre „Natura Termo SPA“ gydomosios mankštos atliekamos keliose erdvėse – vertikalioje vonioje ir treniruoklių baseine.

Vertikali vonia labiau rekomenduotina turintiems nugaros problemų, kadangi procedūros metu naudojami tempimo pratimai specialiu tempimo aparatu.

Užspausti nugaros slanksteliai užspaudžia ir nervus, nugaros raumenys tampa įsitempę – padidėja jų raumenų tonusas.

Tai tampa nemalonaus skausmo priežastimi.

Tempimo procedūros metu specialiu aparatu vertikalioje padėtyje ištempiama nugara, o slanksteliai atitolinami vienas nuo kito.

Taip gydoma ne tik pasekmė – skausmas, o ir priežastis. Savijautai gerinti kineziterapeutė.

G.Jančenkaitė rekomenduoja mažiausiai dešimt treniruočių, į kurias būtų įtraukta vertikali nugaros tempimo procedūra. Tokias treniruotes rekomenduojama atlikti kas antrą dieną. Treniruočių ciklą reiktų kartoti po kelių mėnesių arba tęsti be pertraukos.

Gydomoji vertikalioji vonia

Dviračiai po vandeniu – efektyviai reabilitacijai

Treniruoklių baseine atliekamų vandens treniruočių metu į užsiėmimus yra įtraukiami ir dviračiai po vandeniu.

Kineziterapeutė G.Jančenkaitė mankštas su dviračiais po vandeniu labiau rekomenduotų turintiems sąnarių problemų – prasidėjus uždegiminiams procesams, susidėvėjus sąnariams, po klubo ar kitų sąnarių operacijų, sąnario pakeitimo, raiščių, sausgyslių įtrūkimų, plyšimų.

Mankštos vandenyje gerina ir bendrą savijautą – mažina nuovargį, stresą, atpalaiduoja įsitempusius raumenis.

Širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems žmonėms treniruotės vandenyje gerina kraujotaką, jaučiamas teigiamas poveikis ir Covid-19 liga persirgusiems – gerina kvėpavimą, plaučių ventiliaciją, nes treniruočių metu įkvepiama ir iškvepiama daugiau oro.

„Treniruojantis dviračiais po vandeniu dirba ne tik kojos. Iš tiesų darbui su dviračiais po vandeniu yra pajungiami visi kūno raumenys – vien sėdėjimo pozicija reikalauja pastangų išsėdėti, išlaikyti stuburo ašį. Taipogi duodami pasipriešinimo pratimus rankoms su vandens treniruotėms skirtais svareliais, makaronais, lazdomis“,- pasakojo ji.

„Aqua“ treniruotė dviračiais su kineziterapeutu

Po karantino – su netaisyklinga laikysena

Vaikų treniruotės su kineziterapeutu sausumoje yra atliekamos stuburo netaisyklingai laikysenai, plokščiapėdystei gydyti.

Kvėpavimo pratimų mankštos atliekamos persirgus Covid 19 liga ir profilaktikai sveikatai sustiprinti ir tinkamai pasiruošti peršalimo ligų sezonui. Suaugusiems mankštų su kineziterapeutu trukmė yra ilgesnė, o gydomų ligų diapazonas – platesnis.

Atliekamos tiek individualios, tiek grupinės treniruotės. Treniruočių metu dirbama ir su multifidiniais, vadinamaisiais miegančiais raumenimis, kurie palaiko stuburo ašį. Sustiprinus juos pagerėja laikysena, stuburas tampa tiesesnis, varginantys nugaros skausmai išnyksta.

Užsiregistruoti konsultacijoms ar procedūroms kviečiama telefonu +370 607 85888 arba elektroniniu paštu [email protected]

Gydomoji individuali treniruotė su kineziterapeutu Gydomoji, koreguojanti stuburo mankšta vaikams su kineziterapeutu
en_GBEN