Naujas Lietuvos rekordas „Atostogų parke“ – didžiausia gintarų pirtis

 „Didžiausia gintarų pirtis – 22 kv. m. ploto ir 15 vietų – įrengta poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“ Žibininkuose (Kretingos r.) 2018 m. lapkričio 6 d.“, – taip oficialiai skamba naujas Lietuvos rekordas, kurio diplomas puošia „Atostogų parko“ fojė. Šį naują Lietuvos rekordą patvirtino agentūra „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo.

In Lithuania – the first in the world natural amber sauna

„Kol kas rekordas fiksuotas tik Lietuvoje, tačiau jau esame susisiekę su pasaulio rekordus fiksuojančios „Gineso“ rekordų knygos atstovais. Mūsų žiniomis – tai pirmoji tokia viešai prieinama natūralaus gintaro pirtis pasaulyje,“ – sako „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša.

Natūralaus gintaro „Saulės“ pirtis atidaryta 2018 m. lapkričio 6 d., o jos įrengimas truko beveik metus. Buvo kruopščiai studijuojama ir tariamasi su ekspertais, kaip žmonių sveikatinimui geriausiai panaudoti Lietuvos auksu vadinamo gintaro savybes. Be kita ko, pirtį norėta įrengti itin estetiškai. „Svarbiausiu tikslu sau kėlėme žmogaus sveikatai itin naudingo mineralo gintaro teisingą panaudojimą sveikatos stiprinimui. Gintaro, šilumos ir infraraudonųjų spindulių sąveika buvo mums atsakymas, kaip ši pirtis pasitarnaus žmonių sveikatos stiprinimui. Tarėmės su mokslininkais ir po beveik metų įrengėme pirtį, kurios įrengimui panaudotos apie 3 tonos natūralaus Baltijos gintaro,“ – teigia R. Jovaiša.

Pirtyje – ypatingi pojūčiai

Tam, kad šilumoje ir infraraudonuose spinduliuose išsiskiriančios gintaro aminorūgštys turėtų jaučiamą poveikį žmogaus savijautai ir sveikatai, anot R. Jovaišos, gintaro turi būti ganėtinai daug. Be to, ir estetinis bei fizinis pojūtis, pasak jo, atsidūrus natūralaus gintaro apsuptyje – ypatingai šildantis ir šviesus.

Natūralaus gintaro pirtyje jau spėjo apsilankyti apie 20 tūkstančių žmonių, galėjusių pamatyti su prarastuoju gintaro kambariu lyginamą gintaro pirtį ir pajusti unikalų jos veikimą. Apie išskirtinius šioje pirtyje patiriamus pojūčius socialiniuose tinkluose dalinasi ir „Atostogų parko“ gintaro pirties lankytojai:

Kai atsiduri gintaro pirtyje ir lieti įšilusius gyvus akmenėlius, įkvepi sustingusių sakų prisotintą orą, akimis sugeri visą auksinės mozaikos žaismą, pajauti, kaip pamažu šiluma ir ramybė užlieja visą kūną,“ – komentuoja Kristina.

Nuostabi pirtis, kuri suteikia ramybę, saulės šviesą, jaukumą ir atsipalaidavimą,“ – rašo Almina.

„Atostogų parke“ užfiksuotas jau antrasis Lietuvos rekordas

Didžiausios Lietuvoje gintarų pirties rekordas – ne pirmasis, kurį agentūra „Factum“ registravo „Atostogų parke“. 2015 metais čia užfiksuotas ir objekto, kuriame įrengta daugiausia – net 15 įvairaus dydžio ir paskirties baseinų Lietuvoje. Čia įrengti sportinis, 3 masažiniai, treniruočių, kineziterapijos, mineralinio geoterminio vandens, vaikų, kneipo terapijos bei 6 baseinai po atviru dangumi.

en_GBEN