Legendomis apipintos sibirinio kėnio pirties vantos į „Atostogų parką“ atvežamos iš Altajaus kalnų. Nuo šiol gali įsigyti kiekvienas

Sibirinis kėnis (Abies sibirica) – itin kvapnus, sveikatai naudingų savybių turintis medis, iš kurio spyglių išgaunamas aromaterapijoje naudojamas eterinis aliejus, gaminami kvepalai. Pirties vanta, surišta iš sibirinio kėnio šakų, šiltoje pirtyje skleidžia itin malonų aromatą. Apie „Atostogų parko“ pirties programose naudojamas sibirinio kėnio vantas ir jų poveikį sveikatai jau ėmė sklisti legendos, o kone kiekvienas, išbandęs natūralią sibirinio kėnio aromaterapiją, nori šias vantas parsivežti namo.

Sibirinio kėnio vantos į „Atostogų parką“ atkeliauja iš Altajaus kalnų

Sibirinio kėnio vantos pirties entuziastų mėgstamos ir vertinamos dėl itin malonaus išskirtinio jų kvapo, tačiau Lietuvoje šių vantų įsigyti gana sudėtinga. Itin kvapnios, sveikatai naudingomis savybėmis pasižyminčios sibirinio kėnio vantos rišamos atokiuose taigos miškuose ir yra labai jautrios transportavimo sąlygoms. Į „Atostogų parką“ šios vantos atkeliauja lėktuvu iš Altajaus kalnuose augančių miškų, esančių šalia Gorno Altaisko (Горно-Алтайск) miestelio, Rusijoje, Kazachstano ir Mongolijos pasienyje. Nuo šiol šių vantų įsigyti galės kiekvienas pageidaujantis – lankytojų prašymu iš Altajaus kalnų papėdės buvo užsakytas pakankamas jų kiekis.

Nors sibirinis kėnis pasižymi eile sveikatai naudingų savybių, labiausiai jis vertinamas dėl išskirtinai malonaus intensyvaus kvapo. „Žmonės net aikteli užuodę šį aromatą. Jis artimas mūsų žinomo kėnio kvapui, tačiau gerokai intensyvesnis ir turtingesnis, – sako profesionalus „Atostogų parko“ pirtininkas Jonas Pudžmys. – Tai puiki natūralios aromaterapijos priemonė, kuri ramina, mažina miego sutrikimus, lengvina streso simptomus ir yra labai naudinga kvėpavimo takams, peršalimo ligų gydymui ir profilaktikai.“

Sibirinio kėnio aromatas ramina, mažina miego sutrikimus, stresą, naudinga kvėpavimo takams, peršalus

Sibirinio kėnio vanta geriausiai aromatą išsaugo užšaldyta. Vos gavusi šilto pirties garo, ji į orą paskleidžia intensyvų ir malonų kvapą. Kaip teigia „Atostogų parko“ pirtininkas J. Pudžmys, svarbiausia nenudeginti jautrių sibirinio kėnio šakelių pernelyg didele kaitra. Pasimėgavus pirtimi, vantą galima vėl užšaldyti. Tinkamai naudojant ir saugant, naudingosios vantos savybės išliks net iki 30 naudojimo kartų.

„Sibirinio kėnio vanta yra gan jautri, tad perkaitinus ar netinkamai saugojant, ji greitai pradeda byrėti. Mes pirtyse šia vanta sklaidome orą, atsargiai padedame po vanojamo žmogaus galva ar užklojame veidą, nes naudojame ją išskirtinai aromaterapijos tikslais, − vantos naudojimo ypatumus pasakoja pirtininkas. – Tačiau ja galima ir švelniai įtrinti, masažuoti ar vanoti kūną – tokiu atveju naudingosios savybės patenka į organizmą ne tik per kvėpavimo takus, bet ir per odą.“

Vertinama dėl išskirtinio kvapo ir sveikatai naudingų savybių

Sibirinis kėnis auga taigos tipo miškuose, mėgsta šaltą klimatą ir drėgną kalnų arba paupių dirvožemį. Tyrame Altajaus kalnų papėdės ore užaugę sibiriniai kėniai skleidžia nepakartojamą aromatą, gerokai stipresnį ir išraiškingesnį nei Europos žemyne augantys jų giminaičiai.

Anot pirtininko J. Pudžmio, vertinant augalų vaistingąsias savybes, dažniausiai galioja paprasta taisyklė: kuo atšiauresnėmis sąlygomis, atokiau nuo tankiai gyvenamų teritorijų užauga augalas, tuo stipresnis vaistingasis jų poveikis. Natūraliomis sąlygomis atokiuose Altajaus kalnų papėdės miškuose užaugę sibiriniai kėniai puikiausiai jaučiasi net oro temperatūrai nukritus iki −50 °C.

Sibirinio kėnio vantos naudojamos „Atostogų parko“ pirties programose

Norintys pasimėgauti sibirinio kėnio vantų aromatu ir įsitikinti jų išskirtinumu, kviečiami dalyvauti „Atostogų parko“ pirties programose „Žalieji aromatai“ ir „Bobų vasara“ ar užsisakyti individualų vanojimą su profesionaliu pirtininku.

Iš sibirinio kėnio šakų surištų vantų galima įsigyti ir „Atostogų parko“ Žolinčių krautuvėlėje, įsikūrusioje šalia Vandens ir pirčių erdvės registratūros. Daugiau informacijos telefonu 869837777.

en_GBEN