Dėl nuotolinio mokymo pavargusiems vaikams – specialios reabilitacijos programos

Nuotolinis mokymas, judėjimo stoka ir šaltasis metų laikas – tai pagrindinės priežastys, pastaruoju metu lemiančios vis daugiau nugaros, raumenų skausmo, viršsvorio, silpnėjančio regėjimo ir bendro imuniteto atsparumo tarp mokyklinio amžiaus vaikų.

Medicinos centre „Natura Termo SPA“ specialiai mokyklinukams sukurtos net dvi gydomosios programos „Auk didutis“ ir „Tiesi nugara“. Šis medicinos centras yra įsikūręs gydymo ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“.

Nejudrumas gali lemti blogėjančius mokymosi rezultatus

„Judėjimas turi didelę įtaką ne tik judėjimo atramos aparatui – raumenims, kaulams, bet ir mūsų smegenims. Kuo mažiau mes judame, tuo mažesnis yra smegenų veiklos aktyvumas. Kuo mažiau judama, tuo menkiau vystosi neuronų jungtys smegenyse (sinapsės): jų susidaro mažiau, todėl prastėja dėmesio koncentracija, atmintis, o tuo pačiu ir mokymosi rezultatai,“ – apie judėjimo ir mokymosi rezultatų ryšį pasakoja gydytojas Nerijus Kemeklis, konsultuojantis medicinos centre „Natura Termo SPA“.

Vyresniems mokyklinukams skirtos programos „Tiesi nugara“ metu skiriamas didelis dėmesys taisyklingiems judesiams ugdyti. Individualių užsiėmimų su kineziterapeutu metu koreguojama vaiko laikysena atliekant individualiai parinktus pratimus, mokant laikyseną koreguojančių įpročių. Masažai ir vandens procedūros padeda subalansuoti raumenų įtampą.

Nejudrumas taip pat turi įtakos medžiagų apykaitos sutrikimams, tame tarpe ir svorio augimui. „Lietuvoje buvo atlikti tyrimai ir nustatyta, kad egzistuoja karantino metu atsiradusi svorio augimo problema dėl ilgo buvimo namuose, dažno užkandžiavimo, netaisyklingos mitybos. Atsirado netgi terminas – karantininis viršsvoris.”– pasakoja gydytojas. Dėl šios priežasties daug judesio yra įtraukta į abi gydomąsias programas.

Nuotolinis mokymasis ir nuolatinis žiūrėjimas į kompiuterį daro įtakos ir regėjimui, o per regėjimą – ir kitoms sistemoms. Kai persitempia akių obuolį judinantys raumenys, didėja galvos skausmo tikimybė, mažėja dėmesio koncentracija. Akys gali pradėti rausti, perštėti, sausėti. Todėl į mažesniems mokyklinukams skirtą programą „Auk didutis“ įtraukta ir akių mankšta, pusiausvyros žaidimai, fantaziją lavinanti meno terapija.

Nerimui mažinti – terapijos vaikams

Stresas, įtampa, nemiga ir nuovargis vaikams yra dažni nuotolinio mokymosi palydovai. Judėjimas, fizinis krūvis teikia teigiamas emocijas ir daro teigiamą įtaką nervų sistemai, o jo stingant blogėja ir vaikų psichosomatinė būklė. Todėl ilgai karantine prabuvusiems vaikams tikslingos įvairios terapijos – teigiamai veikiančios kūną ir efektyviai mažinančios streso sukeltus simptomus.

„Turbūt visi žinome, kad paduose yra daugiausia refleksogeninių taškų. Per juos mes galime įtakoti daugelį organizmo veiklos sistemų. Vaikštant Kneipo takeliu vyksta savotiškas organizmo treniravimas. Tuo pačiu stiprinamas organizmo imunitetas, raumenų atramos aparatas”,– apie į gydomąsias programas įtrauktos Kneipo terapijos poveikį pasakoje N. Kemeklis. Vaikščiojimas Kneipo takeliu dvigubą poveikį organizmui – nugludintais akmenukais dirginami refleksiniai taškai, kontrastinio vandens baseinėliai juos aktyvina.

Kvėpavimo, imuninei, nervų sistemų veikloms gerinti rekomenduojama druskų kambario (haloterapijos) seansai. Pusę valandos pabuvus ramioje druskų kambario aplinkoje atpalaiduojama nervų sistema, sumažėja jautrumas aplinkai. Druskos mikrodalelės patenka tiek į viršutinius, tiek į apatinius kvėpavimo takus, gerėja bronchų gleivinės sekrecija, aktyvėja plaukelių, kurie iš kvėpavimo takų pašalina nereikalingas daleles, medžiagas – judėjimas bronchuose. Stiprėja imunitetas ir atsparumas peršalimo ligoms.

Atlikite drauge su vaiku!
Sveikai judėti būtina, tad jei neturite galimybės ištrūkti gydomosioms programoms, paskatinkite vaikus bent kartą per dieną atlikti paprastą mankštelę. Ją galima atlikti pertraukų metu, o atlikdami drauge, patirsite ir smagių akimirkų. Tad pirmyn!

5 pratimai trumpai pertraukėlei:
• akimis pažiūrėti į tolį, arčiau, į viršų, į apačią, nupiešti aštuoniukę;
• padaryti pritūpimų;
• pakilnoti rankas;
• pastovėti ant vienos ir kitos kojų;
• apjungti kelis pratimus: stovint ant vienos kojos pakilnoti rankas ir nupiešti akimis aštuoniukę.

Vos kelios minutės, o mankštelė ir padaryta! Dabar smegenys dirbs greičiau, o jūs jausitės sveikiau.

Pavargusiems mokinukams – net dvi skirtingos programos

Vaikams skirtos reabilitacinio ir atpalaiduojančio poveikio gydomosios procedūros surinktos dviejų dienų gydomosiose programose „Auk didutis“ ir „Tiesi nugara“.

Programa „Auk didutis“ skirta 5-10 metų vaikams. Į ją įeina šios procedūros:

 • Gydytojo konsultacija;
 • Kneipo takelio terapija;
 • Gydomoji mineralinio geoterminio vandens procedūra „Mineralų jūra“;
 • Inhaliacijos seansas, pasirenkamas iš sąrašo: haloterapijos (druskų kambario) seansas, bičių pikio, mineralinio vandens arba deguonies inhaliacijos;
 • Terapijos seansas, pasirenkamas iš sąrašo: individuali mankšta su kineziterapeutu, individuali mankšta su kineziterapeutu, pušų vonelė kojoms arba „Bioptron“ šviesos terapija;
 • Specialiai vaikams pritaikyti relaksaciniai (atsipalaidavimo) užsiėmimai Vaikų edukacijos studijoje su vaikų edukacijos specialistais. Čia atliekami žaismingi regėjimą stiprinantys pratimai akims, lavinama dėmesio koncentracija ir susikaupimas balansinių pratimų ir meditacijų metu, gilinamas savęs pažinimas ir gebėjimas atsikratyti įtampos meno terapijos pratimais.

Kaina: 55 eur.

Programa „Tiesi nugara“ yra skirta 10-12 metų vaikams. Į ją įeina šios procedūros:

 • Gydytojo konsultacija;
 • Gydomasis nugaros masažas vaikui;
 • Gydomoji mineralinio geoterminio vandens procedūra „Mineralų jūra“;
 • Terapijos seansas, pasirenkamas iš sąrašo:
  • individuali mankšta su kineziterapeutu,
  • individuali mankšta vandenyje su kineziterapeutu,
  • gydomoji vertikalioji vonia.

Kaina: 63 eur.

Užsisakyti programas galima telefonu +370 607 85888 arba elektroniniu paštu [email protected]

Medicinos centras „Natura Termo SPA“ yra įsikūręs gydymo ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“, Venecijos akl. 2, Žibininkų k. Čia dirba plati medicinos specialistų komanda: gydytojai, kineziterapeutai, osteopatai, akupunktūros specialistai, reabilitologai, ergoterapeutai, masažuotojai ir kt. Gydomųjų programų metu apgyvendinama patogiame „Atostogų parko“ viešbutyje, maitinimas teikiamas jaukioje „Parko virtuvėlėje“, o programų dalyviams suteikiama galimybė gauti ir daugiau medicinos centro „Natura Termo SPA“ ir komplekso „Atostogų parkas“ teikiamų paslaugų.

en_GBEN