„Atostogų parkas“ planuoja naujas investicijas

Didžiausias Vakarų Lietuvoje poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“ baigia antruosius veiklos metus. Skaičiuojama, kad pirmųjų veiklos metų apyvartą kompleksas šiemet pasiekė per 9 mėnesius.

Siekdami dar didesnio komplekso patrauklumo šeimininkai kitąmet žada atidaryti, jų teigimu, pirmąją pasaulyje gintaro pirtį, įrengti atskirą poilsio zoną vaikams ir ateityje įgyti sanatorijos statusą. Šių naujų investicijų suma – 500 tūkst. eurų.

Pernai 150 tūkst. lankytojų per metus, šiemet – per 9 mėnesius

Komplekso direktorius R. Jovaiša vardija skaičius: 2016 metais pasiekta 2 mln. eurų apyvarta, devynių šių metų mėnesių apyvarta jau pasiekė 2,5 mln. eurų.

Vasarą per savaitę komplekse vidutiniškai apsilanko apie 4400 žmonių, ne sezono metu (rugsėjo–gegužės mėn.) – apie 3500. 40 proc. lankytojų sudaro svečiai iš Latvijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Vokietijos, Skandinavijos šalių – pasak R. Jovaišos, tai tie turistai, kurie Lietuvos pajūrį gali patogiai pasiekti per Palangos oro uostą, Klaipėdos uostą, sausumos keliais.

Šalia „Atostogų parko“, miško apsuptyje, įrengtas „Mėguvos kaimas“ („Mėguva Resort“) su medinėmis vilomis iš ekologiškos medienos, vienu metu gali apgyvendinti 250 žmonių. Investicijos į abu „Atostogų parko“ projektus siekė apie 10,4 mln. eurų.

Rasti savo klientą padėjo sklandi rinkodara ir komunikacija

Poilsio ir sveikatinimo komplekso populiarumas pranoko investuotojų lūkesčius, nors pradžia, pasak R. Jovaišos, buvo nelengva. „Atostogų parkas“ lankytojams pasiūlė didelį paslaugų spektrą, kiekvienai iš jų reikėjo rasti savo klientą. Pirmus metus nebuvo aišku, kaip pasiekti savo auditoriją, kaip tinkamai pristatyti save ir savo teikiamas paslaugas.

2016 metų vasarą atlikta rinkos analizė, parengta rinkodaros strategija bei išgrynintas pozicionavimas labai padėjo pamatyti kliento portretą ir pradėti tinkamai komunikuoti. Šiame darbe „Atostogų parkui“ daug pasitarnavo rinkodaros ir komunikacijos partneriai iš išorės. „Pokyčiai buvo akivaizdūs – lankytojų srautas išaugo keletą kartų. „Atostogų parko“ paslaugomis dabar naudojasi visų amžiaus grupių žmonės. Kiekvienas randa tai, ko jam labiausiai reikia“, – laiku priimtais sprendimais džiaugėsi R. Jovaiša.

Per 2016 metus komplekso, kuriame dirba daugiau nei šimtas darbuotojų, siūlomas paslaugas išbandė per 150 tūkst. žmonių. Šiemet tokį patį skaičių pavyko pasiekti per devynis mėnesius.

Išskirtinumas – geoterminio vandens procedūros

Nuo pradžių poilsio ir sveikatinimo komplekso projekto tikslas buvo pastatyti ir įrengti pirmąjį Vakarų Lietuvoje vandens pramogų parką, tačiau ilgainiui išsigryninta, kad komplekso veikla bus orientuojama į sveikatinimą, sveikos gyvensenos propagavimą.

„Atostogų parke“ naudojamas mineralinis geoterminis vanduo, kuris išgaunamas iš 2154 metrų gylio gręžinio ir yra, kaip teigiama, aukščiausios mineralizacijos Lietuvoje. Vanduo išgaunamas iš devono sluoksnio, kuriam yra apie 400 mln. metų. „Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl norėdami sustiprinti sveikatą žmonės atvyksta į „Atostogų parką“. Atlikti moksliniai tyrimai parodė itin teigiamą šio vandens poveikį žmogaus sveikatai. Žinoma, 15 baseinų ir 5 pirtys ir jose pirtininkų vedamos programos sutraukia didžiausią lankytojų srautą. Nuo 3 iki 12 dienų trunkančios sveikatinimo programos taip pat yra labai populiarios“, – vardijo „Atostogų parko“ vadovas.

Iš dalies išsprendė pajūrio kurortų sezoniškumo problemą

Už kelių kilometrų nuo Palangos, Žibininkuose įsikūrusio „Atostogų parko“ valdytojai dar prieš penkerius metus ėmėsi spręsti didžiausią pajūrio kurortų problemą – sezoniškumą. Druskininkuose lankytojų srautai nenutrūksta ištisus metus, tad viliamasi, kad jau netrukus tuo galės džiaugtis ir Palanga.

Komplekso valdytojai siekia ugdyti žmones gyventi sveikiau ir dar labiau išplėtoti geoterminio vandens bei gydomojo purvo sapropelio, išgaunamo iš Lietuvos ežerų dugno, panaudojimą sveikatinimo tikslais. R. Jovaiša įsitikinęs, kad „Atostogų parkas“ taps dar patrauklesnis lankytojams, kai įgis sanatorijos statusą. Artimiausias siekis, anot p. R. Jovaišos, – bendradarbiaujant su Kretingos rajono savivaldybe pasiekti, kad Žibininkai įgytų kurortinės vietovės statusą.

Įrengs gintaro pirtį, dirbtines kopas, kurs „Venecijos projektą“

Jau kitais metais  „Atostogų parke“ bus įrengta, kaip teigiama, pirmoji pasaulyje gintaro pirtis. Visos šios pirties sienos ir lubos bus padengtos natūraliu gintaru. Pirtis taip pat pasitarnaus lankytojų sveikatai dėl gintaro turimų gydomųjų savybių.

2018 metų pavasarį „Atostogų parke“ bus įrengta poilsio zona vaikams – dirbtinės kopos po stogu, primenančios paplūdimį. Taip pat lankytojų prašymu vaikams bus įrengtas ir nusileidimo takelis Vandens ir pirčių erdvėje. Į lankytojų komfortą bus papildomai investuota apie pusė mln. eurų.

Greta komplekso kitais metais ketinama pradėti vystyti gyvenamųjų namų kvartalo projektą „Venecijos projektas“, kurio pagrindinis išskirtinumas tas, kad žemės sklypai bus atskirti upeliais.

en_GBEN