Druskos procedūros, pirtis ir obuoliai – sveikatos formulė rudenį

Mūsų organizmas turi įgimtą gebėjimą kovoti su bakterijomis ir virusais, tačiau subjurus orams, kuomet mus puola vis daugiau infekcijų, imunitetui reikia pastiprinimo iš šalies. „Atostogų parko“ specialistai tikina, kad imunitetą stiprinti vertėtų natūraliomis priemonėmis, kurios gali būti ne tik naudingos, bet ir labai malonios.

Jau prieš kelis šimtmečius pastebėta, kad druskų kasyklose dirbantys žmonės beveik niekada neserga kvėpavimo takų ligomis ir turi stipresnį imunitetą. Todėl teigiamos druskos savybės pradėtos taikyti gydymui ir ligų profilaktikai. „Atostogų parko“ terapeutai imuniteto stiprinimui rekomenduoja procedūrą Druskų kambaryje – haloterapiją. Haloterapija – tai gydymo būdas, kai sukuriamas druskų kasyklų mikroklimatas su pastovia temperatūra ir pastoviu oro drėgnumu. Druska pasižymi priešuždegiminiu, bronchus atpalaiduojančiu, gleives skystinančiu, uždegimą mažinančiu poveikiu bei saugo kvėpavimo takus nuo infekcijų. Gydymo eigoje vyksta teigiami imuninės sistemos poslinkiai, o sustiprėjus imunitetui, organizmas efektyviau priešinasi bakterinėms ir virusinėms infekcijoms.

Poilsis pirtyje – kone maloniausias būdas stiprinti imunitetą

Pasak „Atostogų parko“ pirties meistrų, pirtis – viena geriausių imuniteto draugių. Pirtyje patiriami temperatūrų pokyčiai grūdina organizmą, o kūno temperatūrai pakilus, žūsta ligų sukėlėjai. „Tris kartus per savaitę lankantis pirtelėje, galima pamiršti apie ligas“, – teigia patyręs komplekso pirtininkas Ivan Oborok. Kone neatskiriama pirties kompanionė – vanta. Pastaroji taip pat turi daug įtakos mūsų sveikatai ir savijautai. Paprotys vanotis vantomis atėjo iš senovės, o dabar vantos nauda grindžiama chemijos ir medicinos mokslų stebėjimais ir išvadomis. „Beržinė vanta labai gerai veikia bronchus, liepinė vantelė – kaip ir arbata, skatina prakaitavimą, o eglinė vanta – gydo nuo peršalimo“, – tikina „Atostogų parko“ pirties meistras I. Oborok.

Rudens gėrybės stipresnei sveikatai

Organizmą stiprinant iš vidaus, svarbiausiu komponentu tampa tai, ką valgome. „Atostogų parko“ žolininkė, „Žolinčių akademijos“ prezidentė Danutė Kunčienė tikina, kad gamta mums suteikia daugybę būdų, kaip galime padėti organizmui apsisaugoti nuo ligų. Kai kurie iš jų tokie galingi, kad juos galima pavadinti daržo antibiotikais. Vienas tokių – krieno šaknis, kuri padės ne tik išvengti užkrato, bet ir įveikti kosulį ar slogą. Pasak žolininkės, stipriam imunitetui labai svarbus geras žarnyno darbas. O sklandžiam virškinimui užtikrinti puikiai tiks rudenį užderėję obuoliai. „Obuolys į namus – liga iš namų! Mūsų imunitetas „gyvena“ žarnyne, o kad jis gerai veiktų, į mitybą reiktų įtraukti keptų obuolių. Iš jų pasidaryti tyrelių, o jas praturtinti bruknėmis, šermukšniais“, – teigia Danutė Kunčienė.

„Atostogų parko“ specialistai vieningai tvirtina, kad kompleksiškai stiprindami imunitetą ne tik ligų sezoną pasitiksite stipresni ir atsparesni, bet būsite daug žvalesni ir kupini energijos.

lt_LTLT