„Atostogų parko“ darbuotojai atnaujino pirmosios medicinos pagalbos žinias

Norėdami užtikrinti maksimalų saugumą kritinėse situacijose, visų „Atostogų parko“ padalinių darbuotojai atnaujino pirmosios medicinos pagalbos žinias ir įgūdžius. Rugsėjo 19 dieną darbuotojams buvo surengti teoriniai ir praktiniai gaivinimo ir pirmosios medicinos pagalbos mokymai, kurių metu darbuotojai buvo supažindinti su naujausiais gaivinimo metodais.

„Pirmosiomis nelaimės minutėmis, teisingai pritaikius gaivinimo įgūdžius, gali būti išgelbėti 60 proc. į nelaimę pakliuvusių žmonių, o mokėti gaivinti yra kiekvieno mūsų pareiga“, – teigė mokymus vedusi lektorė Gilma Masiulionienė.

Paskaitos metu išdėstyta teorinė medžiaga apie privalomuosius veiksmus gaivinimo, kraujavimo, kaulų lūžių, nudegimų ar užspringimo atvejais. Taip pat išanalizuoti skirtumai tarp pirmosios pagalbos vaikams ir suaugusiesiems.

Teorinės žinios papildytos ir praktiniais įgūdžiais. Tam buvo pasitelktas anatomiškai tikslus manekenas. „Atostogų parko“ darbuotojai apmokyti gaivinti ir pagalbine priemone – defibriliatoriumi.

„Kritinėje situacijoje svarbiausia yra nebijoti to, jog bijai. Taip, mes visi išsigąstame, bet reikia eiti ir gaivinti. Visais atvejais gaivinimas yra geriau nei nieko“, – teigia lektorė. Todėl paskaitos dalyviams taip pat buvo patarta, kaip kritinėse situacijose susidoroti su stresu ir įtampa.

lt_LTLT